CRM nuoma: ar tai saugu?

CRM nuoma: ar tai saugu?

CRM nuoma yra šiuolaikinis sprendimas, kuris vis labiau populiarėja. Daugelis verslo subjektų CRM nuomą renkasi dėl objektyvių privalumų, tokių kaip greitas diegimas, mažesnė kaina ir beveik nulinės eksploatacinės išlaidos. Vis dėlto yra ir dvejojančių: pagrindinis kylantis klausimas yra duomenų saugumas nuomojamame CRM. Ar yra pagrindas tuo abejoti? Iš tikrųjų ši abejonė nėra pagrįsta. Jei rinksitės patikimą CRM nuomos tiekėją, duomenys bus ne tik saugūs, bet netgi saugesni nei laikant juos įmonės serveryje ar darbuotojų kompiuteriuose.

Išbandykite Hanna Pamatykite kainas

Alternative Text

Kodėl CRM nuoma yra saugesnis sprendimas?

Duomenys šiuolaikiniame versle yra aukso vertės – tai pagrindinis kompanijos turtas, kurį, savaime suprantama, labai svarbu apsaugoti. Pasirinkus CRM nuomą, duomenys bus saugesni, nei naudojant programą, diegiamą į asmeninį kompiuterį ar veikiančią vidiniame serveryje. Taip yra visų pirma dėl to, kad naudojant debesijos technologijas nėra galimybės tiesiogiai pasiekti duomenis. Kitaip tariant, fiziškai duomenų negalima nei pavogti, nei sugadinti, o kai jie yra saugomi kompiuteryje – žinome, gali nutikti visko.

Ir visgi naudojantis debesija svarbūs duomenys nėra tiesiog „kažkur“ – CRM nuomos tiekėjas jais puikiai rūpinasi ir daro atsargines kopijas. Taip, toks paprastas sprendimas kaip atsarginės kopijos, šiais laikais taip pat yra aukso vertės. Ne paslaptis, kad apie tai daugelis įmonės darbuotojų pamiršta, nes „man nieko neatsitiks“. Puiku, kai atsarginėmis kopijomis pasirūpina IT skyrius, tačiau smulkaus ir vidutinio verslo įmonėse tokių skyrių dažniausiai nėra, tad vienintelė egzistuojanti duomenų kopija yra ta tikroji. Būtent dėl šios priežasties duomenims dingus, išsikraipius ar nukentėjus nuo kenkėjiškų programišių atakų, belieka tik pasimokyti iš savo klaidų – dažnai sugadintų duomenų atkūrimas nėra įmanomas.

CRM nuoma ir saugumo sprendimai

Jei svarstote, rinktis CRM nuomą ar sistemą įsigyti, o pagrindinis argumentas yra saugumo klausimai, turėtumėte pagalvoti dar kartą. CRM nuomos kompanijos taiko daugybę kompleksinių sprendimų, apsaugančių sistemoje esančius duomenis nuo įvairiausių grėsmių.

Viena iš papildomų saugumo priemonių gali būti ribotas priėjimas prie duomenų. Kartais tai gali sukelti tam tikrų nepatogumų, tačiau taip tikrai ramiai miegosite naktimis – svarbių duomenų niekas nepavogs. Šis sprendimas realizuojamas gana paprastai, pavyzdžiui, apribojant priėjimą tik naudojamais IP adresais. Be to, bet kuriuo atveju yra naudojami slaptažodžiai, jų šifravimas ir panašūs sprendimai. Prie jų esame įpratę, tačiau tai kas paprasta kartu yra ir svarbiausia, tad saugumu rūpintis verta pradėti nuo pačių pradžių: susikuriant vartotoją ir laikantis slaptažodžio kūrimui bei keitimui teikiamų rekomendacijų.