Integruoti procesai – kelias į verslo sėkmę
Verslo specialistai, kalbėdami apie verslo valdymo sistemas (VVS) dažnai mini tokius terminus, kaip optimizavimas, efektyvumo ar darbo našumo didinimas. Vis dėlto, kaip ir kodėl tai vyksta, dažnai taip ir lieka neatskleista tema. Suvokti VVS veikimo principus ir nešamą naudą itin svarbu dėl dviejų priežasčių: pirmoji, aiškumas leidžia tinkamai įvertinti verslo poreikius ir galimybes dirbant su VVS, o antroji – tinkamas VVS panaudojimas, tikslesnis funkcionalumo pasirinkimas.
Kaip pagerinti verslo rezultatus?
Šis klausimas kyla daugeliui verslininkų ir į jį vienareikšmiškai atsakyti labai sunku. Bet jei kalbėsime VVS kontekste, darbo efektyvumą ir turimų išteklių panaudojimą optimaliai padeda įgyvendinti VVS. Visgi šis procesas nevyksta savaime. Jei VVS yra įdiegiama, būtina ja ir naudotis, tinkamai pritaikant sistemos funkcionalumą savo veiklos specifikai. Visa tai suteikia galimybę integruoti įvairius procesus. Pavyzdžiui, išvengiama poreikio dubliuoti informaciją ir pakartotinai ją suvedinėti, nes ir tuomet, jei įmonės veikia tiek B2B, tiek B2C sektoriuje.
Kitas integracijos „šalutinis efektas“ pasitarnauja labai teigiamai. VVS kaupia daugybę įvairiausių duomenų be jokių papildomų darbuotojų pastangų ar darbo laiko sąnaudų. Tai labai praverčia, kai reikia priimti sprendimus – duomenys visada yra lengvai pasiekiami, o VVS įgalina vos keliais mygtukų paspaudimais sukurti patogiai vertinamas ataskaitas ar diagramas.
Keli procesai, dirbant su VVS yra atliekami vienu metu, tad toks šiuolaikinis darbo modelis yra daug pranašesnis už tradicinį. Tačiau integracija tuo nesibaigia, nes taupomas ne tik vieno darbuotojo laikas, bet ir visų darbuotojų laikas, o jie gali patogiai naudotis vienas kito suvestais duomenimis. Pagalvokite, kiek tai leidžia sutaupyti didelės organizacijos mastu.
Greitesnis sprendimas – daugiau naudos
VVS diegimas, žinoma, reikalauja tam tikrų kaštų, tačiau palyginti su pirmosiomis tokiomis sistemomis, pasiekusiomis verslo pasaulį jau prieš gerą dešimtmetį, šiandien VVS diegimo kaštai yra visiškai minimalizuoti.
Visų pirma, patrauklu yra tai, kad verslo valdymo sistemą galima nuomotis. Tai galimybė išmėginti jos galimybes ir teikiamą naudą, galiausiai nuspręsti, ar baziniai funkcionalumai atitinka įmonės poreikius. Nuoma itin patraukli ir ilgalaikėje perspektyvoje, ypač mažoms ir vidutinėms įmonėms.
Diegimo kaštus labai sumažina ir tai, kad šiuolaikinėms VVS nebereikia jokios papildomos įrangos įsigijimo. Jos veikia debesies principu ir yra pasiekiamos ne tik įmonės biure, bet ir iš namų ar mobiliai dirbantiems darbuotojams, suderinamos su įvairiais nešiojamais įrenginiais.
Atsižvelgiant į visa tai, sprendimą diegti VVS jau šiandien gali priimti net ir tos įmonės, kurios investicijų šiam sprendimui nėra numačiusios. O kuo greičiau toks sprendimas bus priimtas ir įgyvendintas, tuo daugiau naudos įmonei suteiks verslo valdymo sistemos naudojimas.