Pamatuotos investicijos į CRM sistemą

Pamatuotos investicijos į CRM sistemą

CRM sistema – galingas įrankis versle. Gerai veikianti ir įmonės poreikius atitinkanti sistema gali padidinti pardavimus, pagerinti veiklos rezultatus ir suteikti klientams geresnę patirtį. Tačiau CRM sistema yra palyginti didelė investicija, todėl svarbu tinkamai įvertinti poreikius.

Išbandykite Hanna Pamatykite kainas

Alternative Text

Pirkti ar nuomoti?

Ne taip seniai šis klausimas buvo formuluojamas kiek kitaip: pirkti ar kurti? Nuosavos CRM sistemos kūrimas, be abejo, sudaro didžiausias išlaidas tiek kūrimo, tiek priežiūros etapuose. Verslas, kuris visada yra orientuotas į sąnaudų mažinimą, greitai įvertino šios investicijos nebūtinumą ir vos rinkoje atsiradus alternatyvoms, toks sprendimas kaip nuosavos CRM sistemos kūrimas ėmė grimzti į užmarštį. Žinoma, negalima nevertinti, kad nepaisant palyginti didelių finansinių kaštų poreikio itin specializuotose srityse nuosavos CRM sistemos kūrimas vis dar yra vieninteliu pasirinkimu. Antra vertus, tai tik laiko klausimas – universalios sistemos itin greitai tobulėja ir plečia savo funkcionalumą.

Taigi, šiandien CRM sistemos pirkimas – tai universalios ir jau sukurtos sistemos įsigijimas, o ne nuosavos programos „statybos“ nuo nulio. Privalumai? Tokios sistemos yra daug geriau ištestuotos, geriau apgalvotos, o jų diegimas yra greitas ir patogus. Vis dėlto CRM sistemos pirkimas sudaro tam tikrus įsigijimo kaštus, o taip pat tenka pagalvoti ir apie sistemos priežiūrą, kuri taip pat sudarys tam tikras sąnaudas. Naivu tikėtis, kad sistema tokia, kokią ją įsigijote šiandien, atitiks įmonės poreikius ir naujausius reikalavimus po metų ar dviejų be atnaujinimų ir patobulinimų.

Trečiasis pasirinkimas – CRM sistemos nuoma, ko gero, yra pats ekonomiškiausias. Nuomojantis CRM sistemą nereikia rūpintis tokiais klausimais kaip jos priežiūra, atnaujinimai ar veikimo triktys. Diegimo procesas yra itin greitas ir paprastas, todėl maksimaliai sutrumpinamos laiko sąnaudos nuo sprendimo naudoti CRM sistemą priėmimo iki darbo su ja starto. Nuoma yra paprasčiausias būdas pradėti darbą su CRM sistema ir atrasti visus jos privalumus verslui.

CRM sistemos nuoma: visada apsimoka?

Iš tikrųjų atsakymas į šį klausimą turėtų būti teigiamas. Nuoma iš tikrųjų apsimoka, nes ją pasirenkant taikomas darbo vietų skaičiaus apmokestinimo principas. Taigi, tokiu būdu mokama fiksuota kaina, kuri priklauso nuo darbuotojų skaičiaus. Taip išvengiama papildomų didelių išlaidų. Pavyzdžiui, kelis darbuotojus teturinčiai mikroįmonei CRM sistemos įsigijimas tikriausiai būtų apskritai neįperkama inovacija, o sistemos nuoma ji gali laisvai naudotis.

CRM sistemos nuoma yra patogus sprendimas ir didesnėms įmonėms, nes renkantis nuomą yra sutaupomi priežiūros ir eksploataciniai kaštai. Taigi, rinktis sistemos nuomą visada apsimoka, ypač kalbant apie smulkaus ir vidutinio verslo sektorius.

Didelėms įmonėms CRM programos nuoma gali kainuoti brangiau nei įsigijimas, todėl visada verta paskaičiuoti sąnaudas ir įvertinti investicijas šioje srityje. Galima sakyti, egzistuoja tam tikras „lūžio taškas“, kuris keičia finansines sprendimo pirkti ar nuomotis sistemą aplinkybes. Vis dėlto reikia paminėti, kad daugelis nuomojamų CRM sistemų taip pat yra ir parduodamos, todėl bet kada galima pasirinkti tą naudojimo metodą, kuris yra tinkamiausias ir išvengti lėšų švaistymo.

Papildomi CRM sistemos nuomos privalumai

Jau minėjome, kad nuomojant sistemą nereikia sukti galvos dėl jos priežiūros ir eksploatacijos, o kainodara yra itin patraukli ir suteikia galimybę CRM sistemas savo veikloje naudoti net ir mikroįmonėms.

Vis dėlto ne visada pagalvojama apie tokius privalumus, kaip sistemos testavimas. Nuoma yra geras būdas išmėginti sistemą ir atrasti jos privalumus, jei kartais jais dar abejojate. Testinis laikotarpis nepareikalaus didelių investicijų – sistemą gali išmėginti tik tam tikras skyrius ar keletas darbuotojų. O jei ji atitiks poreikius, jau vertinsite investicijos poreikį visos įmonės mastu ir priimsite sprendimą sistemą nuomoti ar įsigyti.

Nuomojamos CRM sistemos yra bene labiausiai plėtojamos, todėl moderniausios ir inovatyviausios. Pasirinkdami jas laimėsite plačiausią ir universaliausią funkcionalumą bei draugiškiausią darbuotojams sistemos aplinką. Tai itin svarbu, nes dirbti su CRM sistema turi būti malonu, jei tai taps prievole, darbuotojai ne tik priešinsis jos diegimui, bet ir darbą su sistema atliks atmestinai.

Tai dar vienas CRM sistemos nuomos privalumas – galima išbandyti keletą skirtingų programų. Leiskite darbuotojams rinktis ir diegimo procesas sukels mažiau streso. Leiskite darbuotojams įsitraukti į šio sprendimo priėmimo procesą ir jie daug ramiau reaguos į pokyčius savo darbo aplinkoje.

CRM sistemos nuoma taip pat leidžia įmonei geriau patenkinti savo poreikius. sistemą galima nuomoti neribotai ilgą laiką, o kai ateis poreikis turėti nuosavą sistemą, pavyzdžiui, stipriai išaugus įmonės darbuotojų ar padalinių skaičiui, ją tiesiog nusipirksite. Tokiu būdu CRM sistema prisitaiko prie įmonės poreikiui išties visapusiškai.